Kesip biçin! Flekso plaka yapım işlemlerinizi optimize edin

Tennessee merkezli Interstate Packaging’in plaka yapım faaliyetlerinde Kongsberg XL20 dijital son işlem tezgahıyla birlikte Esko Digital Flexo Suite kullanılarak üretim artırılmış ve önemli maliyet tasarrufları sağlanmış.

CDI Spark 4835 ile tam bağlantıya sahip sistem plaka atıklarını azaltmış, insan hatasını ortadan kaldırmış ve şirketin flekso plaka faaliyetlerine otomatik plaka izlenebilirliği getirmiş.

Digital Flexo Suite nedir?

Digital Flexo Suite, Kongsberg XL tezgahta hassas kesim için görüntüleme ve kesim yerleşim verilerini içeren optimize plaka dosyalarını otomatik ve eş zamanlı olarak CDI Spark’a gönderiyor. CDI görüntüleme dosyası ve Kongsberg kesim dosyası, daha sonra belirleme, kayıt ve kesim için flekso plakasında otomatik olarak işaretlenen aynı isimleri ve kayıt işaretlerini taşıyor. Bir Digital Flexo Suite uzmanına danışın!


Plaka materyallerinde %30 tasarruf

Bu otomatik ve uygun maliyetli çözüm, plaka kesim atıklarını minimuma indiriyor. Interstate Graphics için, bu özellik büyük önem taşıyor. “Sırasıyla en yüksek masraflarımız malzeme, mürekkep ve plaka materyali,” diyor Interstate Packaging Grafik Müdürü Jeff Cassell.

 “Plaka materyallerinde masrafları düşürme imkanımız olduğunu gördük.” Plakaların barkodlanması gibi plaka yapım sürecindeki bazı diğer değişikliklerin yanı sıra, Kongsberg tezgahı ile birlikte Digital Flexo Suite’in kullanılması Interstate Graphics’in kullanılan plaka materyallerinde %30 tasarruf yapmasını sağladı.

 

 

İzlenebilirlik ve sorumluluk

Bir başka kritik bileşen, her plaka için izlenebilirlik ve sorumluluk. Interstate’te, her plakanın kendi numarası var ve bu numaralar bir veri tabanına kaydediliyor. Plakanın oyulmuş numarası, plakanın arkasına yerleştiriliyor. Interstate, veri tabanına girip plaka numarasını yazarak plakanın süreçte nerede olduğunu görebiliyor.

 

“Interstate Packaging, SKU başına ortalama 8 renk olmak üzere 8.000’den fazla aktif SKU’ya sahip. Çok fazla plakadan bahsediyoruz. Artık her plakanın nerede olması gerektiğini biliyoruz. Bir plakanın zarfın dışında bırakıldığını varsayalım. Veri tabanına gidebilir ve plakanın aktif olup olmadığını ya da çöp kutusuna ait olup olmadığını görebiliriz. Artık, Esko iş akışı ve Kongsberg tezgahın desteğiyle, her üretim için doğru plakayı kullandığımızı biliyoruz. Potansiyel hataları ortadan kaldırıyoruz.” diyor Jeff Cassell.

Digital Flexo Suite hakkında daha fazlası

Interstate Packaging Hakkında


1969 yılında kurulan Interstate Packaging, tüketici malları şirketleri için ambalajlar, etiketler, poşetler ve torbalar üreten, esnek ambalaj ve etiket dönüştürme işleriyle uğraşan bir aile şirketidir. White Bluff, TN’nin kırsal bölgelerinde 20 akrelik bir alandaki 115.000 metrekarelik tesisinde faaliyet gösteren şirket, tam hizmet dijital ön baskı ve plaka yapımının yanı sıra 10 renge kadar yüksek kaliteli baskı için en gelişmiş üretim tekniklerini kullanmaktadır. www.interstatepkg.com