Esko expands digital flexo sales & service in Turkey - Esko

Esko expands digital flexo sales & service in Turkey

April 18 2013

Ghent (Belgium), April 2013 – Esko is aiming to promote exceptional high quality flexo printing and expand its Turkish customer base by partnering with leading equipment & consumable specialist Dereli Graphic (www.dereligraphic.com). The new agreement includes the sales and distribution of Esko's CDI (Cyrel Digital Imager) range and HD Flexo technology.

“Dereli Graphic is a highly respected supplier of flexo and offset printing solutions in Turkey,” comments Mustafa Salur, Esko’s General Manager Turkey & Turkic Republics. “Esko has spent a lot of time and investment in creating highly modular and scalable solutions that can meet the needs of any operation. We believe our solutions bring a great deal of added value to the rapidly changing Turkish flexo market."

“Brands are looking to produce high quality, short-run work to increase differentiation while printers are keen to diversify into higher value markets. They need to be supported by versatile equipment that helps achieve a fast return on investment. It's the culmination of all these elements that drove us to partner with Dereli,” he continues. “Dereli has a long-standing history as well respected service organization. By working together, we can reach a greater number of potential customers and introduce them to more profitable ways of working.”

Ahmet Uzun, Dereli Graphic’s General Manager, adds: “We are delighted to be extending our portfolio of solutions with Esko’s broad range of systems. Esko is a well-known and trusted supplier with equipment designed to help companies of all sizes across many industries. They also invest heavily in research and development, enabling customers to grow their business while being fully supported by upgradeable solutions.”

Ghent (Belçika), Nisan 2013 – Esko firması, sektörün ileri gelen ekipman ve sarf malzemeleri tedarikçisi Dereli Grafik (www.dereligraphic.com) ile kurduğu distribütörlük anlaşması sayesinde kaliteli flekso baskı hizmetlerini geliştirmeyi ve Türkiye'deki müşteri tabanını genişletmeyi amaçlıyor. Yeni anlaşma, Esko'nun CDI (Cyrel Digital Imager) - Dijital Flekso CtP sistemlerini ve HD Flekso teknolojisinin satış ve servisini kapsıyor.

"Dereli Grafik, Türkiye'de büyük saygı gören bir flekso ve ofset baskı çözümleri tedarikçisi," diyor Esko Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Genel Müdürü Mustafa Salur. "Esko, tüm firmaların ihtiyaçlarını karşılayan yüksek modülerlik ve ölçeklenebilirliğe sahip çözümler oluşturmak için çok zaman harcadı ve büyük yatırımlar yaptı. Çözümlerimizin, hızla değişen Türkiye flekso pazarında daha yaygın hale geleceğini ve sektörde daha fazla firmaya büyük katma değer getireceğine inanıyoruz."

"Marka sahibi firmalar öne çıkabilmek için yüksek kaliteli, düşük tirajlı işler ürettirmek isterken, matbaacılar daha yüksek değerli pazarlara girmek istiyorlar. Hızlı yatırım getirisine ulaşmalarına yardımcı olacak, çok yönlü ekipmanlarla desteklenmeye ihtiyaç duyuyorlar. Dereli'yle işbirliği yapma kararımızda bu faktörler etkili oldu," diyor. "Dereli, güçlü bir servis organizasyonu olmasının yanı sıra köklü bir geçmişe de sahip. Birlikte çalışarak, çok daha fazla sayıda potansiyel müşteriye ulaşabilecek ve onlara daha kârlı çalışma yöntemlerini gösterebileceğiz."

Dereli Grafik Genel Müdürü Ahmet Uzun şöyle ekliyor: "Esko'nun çok geniş ürün yelpazesiyle çözüm portföyümüzü genişletmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Esko, ölçeği ne olursa olsun birçok sektörde (etiket, karton ambalaj, esnek ambalaj, oluklu, grafik ve tasarım, açıkhava reklamcılığı) tüm şirketlere yardımcı olmak için tasarlanmış ekipman ve yazılımlarıyla yakinen bilinen, yenilikçi ve güvenilir bir tedarikçi. Ayrıca araştırma ve geliştirme faaliyetlerine önemli yatırımlar yapıyorlar. Ürünlerini güncellenebilir çözümlerle destekleyerek, müşterilerinin işlerini büyütmelerine, yarının yatırımlarını bugünden yapmalarına yardımcı oluyorlar.