Esko yeni Kongsberg C Dijital Sonlandırma Sistemini tanıttı - Esko

Esko yeni Kongsberg C Dijital Sonlandırma Sistemini tanıttı

October 24 2013

Gent (Belçika), 24 Ekim 2013 – Geniş formatlı dijital baskı dünyasının, durmadan artan bir malzeme çeşitliliği içinde daha kısa teslim sürelerini zorunlu kılan bir verimlilik seviyesine doğru hızla ilerlediğini gören Esko (www.esko.com) bu eğilime yepyeni Kongsberg dijital sonlandırma sistemi “Kongsberg C” ile cevap veriyor. Bu serinin ilk modeli olan Kongsberg C64, ABD'nin Florida eyaletindeki Orlando şehrinde düzenlenen 2013 SGIA Fuarında (23-25 Ekim) ilk kez görücüye çıkıyor.

Kongsberg C sistemleri, dünyanın ilk tam donanımlı süper geniş dijital sonlandırma sistemleri. Esko CAM Ürün Müdürü Tom Naess yeni ürünü şöyle anlatıyor: "Bu sistem kolay ve hafif işlere yönelik bir dijital sonlandırma makinasının büyütülmüş hali olmayıp, 10 sene içinde son derece başarılı ve tanınmış bir marka haline gelen Kongsberg X serisinin ardından yepyeni bir mühendislik çalışmasıyla tamamen yeniden tasarlanmış bir makinadır. Ürünün 7/24 üretim ve yarı endüstriyel ortamlara uygun şekilde tasarlandığından emin olmak istedik. Bu yeni ve daha da geniş format, çok önemli esnekliğinin yanı sıra, geniş ebat rulo ve tabaka malzemeler ile çalışan modern 3,2 metrelik geniş format dijital baskı makinalarına da uygun."

 

Kongzsberg C

Büyük ve çeşitlilik arz eden işler için büyük ve eksiksiz bir sonlandırma sistemi

126” genişlik x 126” uzunluktaki (3,210 mm X 3,200 mm) malzemelerle çalışabilen Kongsberg C64 modeli modern geniş format baskı makinalarına kusursuz bir şekilde uyum sağlıyor. Ayrıca 126” genişlik x 63” uzunluktaki (3,210 mm x 1,600 mm) ebatlarla çalışabilen Kongsberg C60 modeli de mevcut. Makina üzerinde 3 metreden fazla bir alanı kaplayan, benzersiz, son derece sağlam karbon-kompozit travers mükemmel hassasiyet sağlamakla kalmıyor, yüksek hızlı, yüksek ivmeli ve yüksek kaliteli bir pilyaj imkanı ve bu sisteme özel, güçlü 3kW frezeleme kapasitesi de sunuyor. Böylece Kongsberg, makinanın traverse eğilmelerinden kaynaklanan sol/sağ/orta alanlardaki kesim kalitesi farklılıkları olmadan her zaman yüksek kaliteli sonlandırma (kesim, pilyaj, freze vs.) sonuçları veriyor. Diğer süper geniş sonlandırma sistemlerinin aksine Kongsberg C zorlu malzemelerde hızını yitirmiyor ve en karmaşık işleri bile kalite ve üretim hacminden ödün vermeksizin gerçekleştiriyor.

 

Kongzsberg C with operator

Kongsberg C; Beceri, Kapasite, Tutarlılık, Seçim Özgürlüğü ve Bütünlüğü bünyesinde topluyor:

  • Beceri: Kağıttan tekstile, tekstilden oluklu mukavvaya ve hatta üç dalga olukluya kadar (Kongsberg C'ye özel), balpeteği formunda sert kartonlar, plastik, alüminyum kompozit malzemeler ve daha nice materyaller olmak üzere çok çeşitli sonlandırma uygulamaları ve malzemeleriyle birlikte çalışan Kongsberg C, piyasadaki süper geniş sonlandırma sistemleri arasında en geniş malzeme işleme becerisine sahip olan sistemdir.
  • Kapasite: Piyasadaki süper geniş dijital sonlandırma sistemleri arasında en yüksek üretim hacmini sunar. Kongsberg C ayrıca sürekli çalışmada yüksek performanslı 3kW freze (Router) ünitesi sunan tek süper geniş dijital sonlandırma sistemidir.
  • Tutarlılık: Kongsberg C serisi, en zorlu malzemeler ve en karmaşık işlerde bile her zaman aynı performansı sunar.
  • Seçim özgürlüğü: Ebat veya verimlilikten sadece birini seçmeniz gerekmez. Kongsberg C farklı uygulamalar için özel dijital sonlandırma sistemleri kullanma ihtiyacını ortadan kaldırarak ikisini birden sunar.
  • Bütünlük: Esko donanım, yazılım, freze uçları & aparat bıçakları ile servis hizmetlerinden oluşan eksiksiz bir çözüm sunar. Kongsberg C serisi dört "güç" aparat ünitesi ve eksiksiz bir "hız" aparat seti ile eşsiz bir çok yönlülük sağlar. Makinaya; ilave aparatlar, konveyör besleme sistemi, rulo besleme ünitesi ve diğer özellikler iş hacmi büyüdükçe üretim ihtiyacını karşılayacak şekilde eklenebilir.

Kongzsberg C

Tüm üretim gereksinimlerini yerine getirecek çok yönlü bir sonlandırma sistemi

Kongsberg C'nin bir diğer etkileyici özelliği de açık hava reklamcılığı sektörüne yönelik tüm afiş, tabela vb. ile ambalaj sektörüne yönelik ambalaj uygulamaları için olağanüstü bir çok yönlülük sunmasıdır. Yeni aparat kapakları tüm Kongsberg XP aparatlarının temiz ve hızlı bir şekilde değiştirilmesine olanak tanımaktadır. Artık müşterilerin farklı uygulamalar için farklı dijital sonlandırma cihazlarına yatırım yapmasına gerek yoktur. Birden fazla sisteme sahip olmak yerine, Kongsberg C gücü ve ustalığı ile tek makinede tüm üretim ihtiyaçlarını (rulo, tabaka, oluklu mukavva, frezeleme) karşılayarak daha verimli ve daha az yer kaplayan bir çözüm sunmaktadır.

Tasarım ve ergonomi: Kullanımı kolay bir sonlandırma sistemi

Yeni çözüm sadece teknik özellikleriyle değil görsel ve şekilsel açıdan da en yüksek endüstriyel tasarım standartlarına uygun ve operatörün ergonomi ve emniyet ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tamamen yeniden tasarlandı. Böylesine büyük bir makine için son derece kolay bir kullanıma sahip olan Kongsberg C, yeni ve basit arayüzünün yanı sıra, makinanın değiştirilebilir aparatlarını kolaylıkla takıp çıkarmaya imkan tanıyan ve operatörün daha az hata yapmasını sağlayan tasarıma sahiptir.

Yeni iş istasyonu makinenin her köşesine monte edilebilir. Manevra kabiliyetine sahip yeni konseptte travers üzerinde entegre bir kumanda kolu ve operatör paneli yer alıyor. Bu düzenek makinanın iki yanından herhangi birine monte edilebiliyor. Ayrıca bir operatörün daha kolaylıkla çalışabilmesi için ikinci bir operatör paneli de eklenebiliyor. Kolay yükleme ve boşaltma için, yeni konveyör seçeneği iki yönde elle hareket ettirilebiliyor.

Esko'nun Dijital Sonlandırma Faaliyetlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Bennett yeni ürünle ilgili şunları söylüyor: "Yeni makinayı geliştirmeden önce ve geliştirme çalışmaları boyunca müşterilerimize danıştık ve Esko'nun süper geniş formatta, bu ebattaki sistemler arasında en çok yönlü, en hızlı ve en verimli çözümü sunmasından mutlu olacaklarını gördük. Yeni Kongsberg C birçok açıdan rakip makinaların önüne geçiyor. Bu sayede kesinlikle bu kategoride parasının karşılığını en iyi veren çözümü sunuyoruz.”

Esko, SGIA fuarında Kongsberg C sonlandırma makinaları için sipariş de alıyor. İlk müşteri teslimatlarının 2014'ün 2. çeyreğinin başında yapılması bekleniyor.