Esko ambalaj tedarik zincirinde çığır açan renk iş akışı PantoneLIVE'ı desteklemektedir - Esko

Esko ambalaj tedarik zincirinde çığır açan renk iş akışı PantoneLIVE'ı desteklemektedir

March 02 2012

Gent (Belçika), 1 Mart 2012 - Esko (www.esko.com), renk bilimi ve teknolojisinde küresel bir lider olan X-Rite/Pantone ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde ambalaj tedarik zincirindeki renk yönetim hizmetlerini bir sonraki seviyeye taşıyor. Drupa 2012'deki Esko standına gelen ziyaretçiler (Salon 8b, stand A23), tüm ambalaj tedarik zincirini kapsayan ve ilk baskıda ve her zaman renk entegrasyonu sağlayan renk yönetimi iş akışını görme fırsatı yakalayacaklar.

"Pazar araştırmaları, tüketicilerin alışveriş yaparken aradıkları ürünü tanımak ve seçmek için ambalajın rengine ve şekline baktıklarını göstermektedir," diyor Esko Ana Yazılım Grubu Direktörü Geert De Proost. "İşte bu yüzden, marka sahipleri ambalaj renklerinin doğru bir şekilde sunulmasına büyük önem vermektedirler. Aynı nedenden ötürü, iş akışımızda X-Rite/Pantone'den PantoneLIVE™ desteğini almaya karar verdik. PantoneLIVE, ilk defa ambalaj tedarik zincirinin her aşamasının ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılayan kapsamlı bir çözüm sunmaktadır. Böylece, marka yöneticileri tasarım sürecinin ilk aşamalarında seçilen rengin baskıdaki doğru sunumunu görürken, ambalaj ureticileri de ilk defa doğru renkle prova almakta ve baskıda da aynı rengi kolayca yakalamaktadırlar... Bu durum, sürecin başından itibaren doğru beklentileri ortaya koymakta ve ambalajın rafa çıkış süresini büyük ölçüde azaltma potansiyeli sunmaktadır."


Ambalaj tedarik zinciri boyunca doğru ve tutarlı renk verileri

Esko'nun renk ve cihaz profillerini yönetmek için kullandığı merkezi renk veri tabanı olan Color Engine, baskı öncesi ambalaj iş akışında PantoneLIVE renk yönetim sürecini destekleyen teknoloji olmaktadır.. PantoneLIVE spot renk profillerinin Esko'nun emsalsiz ve patentli spektral mürekkep modeliyle kombinasyonu, spot renk simülasyonu açısından mutlak doğruluk ve öngörülebilirlik sağlamaktadır. Bu kombinasyon, ambalaj tedarik zincirinde çığır açan renk is akısının temelini oluşturmaktadır.

 

Tedarik zincirindeki tüm oyuncular, tercih ettikleri uygulamalardan Color Engine'e ulaşabilmektedirler:

  • Tasarımcılar için Ink Manager ve Esko Viewer yazılımları Adobe® Illustrator® ve Adobe® Photoshop® içerisinde PantoneLIVE özelliğine sahip eklentiler olabilmektedir.
  • Baskı öncesi uzmanları için PackEdge, ArtPro, Automation Engine ve WebCenter yazılımlarının hepsi düzenleme, ön izleme yapmak ve prova için aynı renk verisine bağlanmaktadır.
  • FlexProof, PantoneLIVE spot renk profillerini baz alarak gerek yerel gerekse uzaktan doğru ve yakalanabilir inkjet provaları sağlamaktadır.
  • Marka Sahipleri, dijital marka renk standartlarını yönetmek için PantoneLIVE portalını kullanabilirler..
  • Matbaalar ve ambalaj üreticileri, X-Rite Mürekkep Formülasyon Yazılımını kullanmak için kesinlikle aynı renk referanslarına ulaşacaklardir.

Esko Color Engine, ambalaj ve baskı tedarik zincirinde tutarlı renk sağlayan merkezi renk yönetim yazılımıdır.. PantoneLIVE renk veri tabanıyla birlikte Color Engine Pilot kombinasyonu, kritik marka renklerinin oluşturulması ve muhafaza edilmesi, spot renk profillerinin oluşturulması ve diğer renk dönüştürme ayarlarının yapılması için mükemmel bir çözüm olmaktadır.. Color Engine, her uygulama ve operatörün aynı kritik renk verileriyle çalışmasını sağlayarak tüm üretim ortamında tutarlılığı sağlamaktadır...

"PantoneLIVE, öngörülebilir ve tekrarlanabilir sonuçlar için gerçek baskı süreçlerinde, gerçek malzemeler üzerine gerçek mürekkebe dayalı renk DNA'sı sunmaktadır," diyor X-Rite/Pantone Pantone dijital iş birimi başkan yardımcısı Dr. Sonia Megert. "Ambalaj iş akışı alanında lider bir yazılım sağlayıcısı olan Esko'nun PantoneLIVE'ın değerini görmesinden ve onaylamasından büyük memnuniyet duymaktayız. Esko,  PantoneLIVE'ı çevreleyen dijital ekosistemde kilit ve stratejik bir rol oynamaktadır.."

"Bu durum, tüm ambalaj tedarik zinciri boyunca aynı dijital mürekkep özelliklerinin kullanılması açısından bir ilk," diyor De Proost. "Geçmişte ulaşılması zor bir hedef olarak görülen, tasarımdan üretime kadar tutarlı renk üretimini garanti etmektedir.. PantoneLIVE içindeki Color Engine entegrasyonu oyunu değiştirmektedir.. Drupa 2012'de PantoneLIVE'ın baştan sona renk iş akışını desteklemekten heyecan duymaktayız."

Esko Color Engine hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.esko.com/colorengine adresini ziyaret edebilirsiniz; PantoneLIVE hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.pantone.com/live adresini ziyaret edebilir ya da PantoneLIVE basın bildirisine göz atabilirsiniz.