Sabit mürekkep setiyle doğru kurumsal renkler - Esko

Sabit mürekkep setiyle doğru kurumsal renkler

October 29 2013

Genişletilmiş gamut (renk skalası) baskı teknolojileri, konvansiyonel proses mürekkeplerine (CMYK) bir veya daha fazla mürekkep (turuncu, yeşil, mavi veya mor) ekleyerek çoğaltılabilir renk aralığını genişletmeyi hedeflemektedir. Tüm baskı işleri için aynı mürekkep seti kullanılarak, spot renk baskı işleminin getirdiği genel üretim masraflarına gerek kalmadan spot renklerin büyük çoğunluğu elde edilebilmektedir.

CMYK and numerous spot colors


Neden genişletilmiş gamut baskı teknolojisine yatırım yapmalısınız?

Statim Equinox

Fransız ambalaj ve etiket basım şirketi Statim, spot renkle baskı ve daha kısa teslim sürelerine yönelik artan bir taleple karşı karşıya kalmıştı. Farklı işlerin bir arada baskısı gittikçe daha karmaşık bir hal almaktaydı ve renk değişimleri nedeniyle baskıda oluşan kesinti süreleri kârlılıklarını tehlikeye atmaktaydı. Genişletilmiş gamut baskı teknolojisine yatırım yapma ihtiyacı açıkça görülüyordu.7 konvansiyonel mürekkep ile spot renklerin %80’i

Statim, Esko’nun ambalaj profesyonelleri için özel olarak tasarladığı genişletilmiş gamut baskı çözümü olan Equinox ile çalışmayı tercih etti. Statim, yedi mürekkepten oluşan aynı seti kullanırken, bir baskı ünitesini ise yeniden üretilmesi zor olan belirli spot renkler için hazırda bekletiyordu. Yalnızca az sayıda spot renk için gerekli olan bu sistem, verimlilikten belli bir düzeyde taviz verilmesini gerektiriyordu. Statim, Equinox kullanarak aynı tabaka üzerinde değişik işlerin baskısını yapma işlemini (gang printing) basitleştirdi, baskıda yaşanan kesinti sürelerini önemli ölçüde azalttı ve verimliliğini maksimuma çıkardı. Şu anda toplam işlerinin %30’unu Equinox ile yapan şirket, 2013 yılının sonunda bu oranı %80’e çıkarmayı hedefliyor.Satim color check

Equinox geliri arttırıyor

Günlük renk değişimlerini %20, hazırlık sürelerini ise %20-40 arasında azaltan Equinox, Statim’in yeni müşterilere çok güçlü bir fiyatlandırma yapısıyla yaklaşmasına imkân sağlıyor. Statim, bir yıl içerisinde gelirini %10 oranında arttırmayı bekliyor.
Müşteriler baskı hizmeti veren firmalarına Equinox’u öneriyor

Satim color check

Statim’in müşterilerinin çoğu, Equinox çözümü hakkında bilgilendirilmiş olmasalardı, baskı yönteminin değiştiğini dahi fark edemezlerdi. Statim’in en önemli müşterisi olan, gıda sektöründe faaliyet gösteren büyük bir Fransız marka sahibi, karar verme sürecine dahi katıldı. Pek çok baskı hizmeti veren farklı tedarikçileri sayesinde kullandıkları Equinox’u yaklaşık iki yıldır tanıyorlardı. Müşteriye sağlanan pratik faydalar açıktı: daha kısa teslim süreleri, basitleştirilmiş sipariş süreçleri, artan verimlilik ve doğru renklerden taviz vermeden azalan maliyetler.
Equinox logo

Equinox hakkında daha fazla bilgi edinin

Esko, ambalaj profesyonellerine ve etiket baskısı yapan firmalara odaklanarak, Statim gibi ambalaj uzmanlarına açık ve gerçek faydalar sağlıyor.
Referans metninin tamamını okumak veya Equinox hakkında daha fazla bilgi edinmek için Esko web sitesini ziyaret ediniz.Statim Hakkında

2005 yılında kurulan Statim’in merkez ofisi, Fransa’nın Normandiya bölgesindeki Periers’de bulunuyor. Ambalaj ve etiket baskı şirketi, aralarında Frial, Lustucru, Matines ve Le Gaulois gibi ünlü Fransız markalarının da bulunduğu büyük gıda üreticilerinden oluşan bir müşteri tabanına hizmet veriyor. Şirket, 35 çalışana sahip ve yılda 6 milyon Avro gelir elde ediyor. Statim, gereken tüm konvansiyonel ve spot renk kombinasyonlarını sağlayabilen 8 renkli Komori 72 x 103 ofset baskı sistemini kullanıyor.